Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001

Po raz kolejny w ubiegłą sobotę (19 września b.r.) z inicjatywy mieszkańców Rakówki odbyła się akcja sprzątania poboczy przy drodze na trasie Raków- Rakówka oraz samej miejscowości. Pogoda wyjątkowo sprzyjała sprzątaniu i ognisku zorganizowanemu po akcji. Mieszkańcy, którym leży na sercu wygląd i stan wsi oraz jej okolicy dostrzegli potrzebę zorganizowania takiej akcji, tym więcej, że trasą tą prowadzi szlak rowerowy. Akcja taka, jak ta uświadamia dorosłym, ale i dzieciom i młodzieży, że wszyscy produkujemy śmieci, jest ich coraz więcej, a tylko od nas samych zależy czy wylądują one przy drodze w lesie czy na składowisku. Dziękujemy mieszkańcom za wzorową inicjatywę i zachęcamy innych do naśladowania.

 

Poniżej kilka zdjęć z akcji.

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2020 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 50 220,00 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.