FE POWER poziom pl 1 rgb 1

Gmina w ramach zapewnienia trwałości Projektu nadal będzie realizować usługi indywidualnego transportu door-to-door dla mieszkańców lokalnej społeczności, którzy mają trudności komunikacyjne. Usługi w ramach trwałości będą realizowane przez okres 13 m-cy tj. do 31 stycznia 2024 r. na dotychczasowych zasadach po wcześniejszym zgłoszeniu potrzeby przewozu.

Bezpośrednimi beneficjentami usług transportowych door-to-door nadal będą: osoby na wózkach inwalidzkich, poruszające się o kulach oraz o ograniczonej możliwości poruszania się, osoby niewidome i słabowidzące, głuche i słabosłyszące, osoby głuchoniewidome, osoby z niepełnosprawnością psychiczną i intelektualną wymagające wsparcia w funkcjonowaniu, osoby starsze oraz w podeszłym wieku, kobiety w ciąży.

FE POWER poziom pl 1 rgb 1

W celu skorzystania z usługi osoba wymagająca wsparcia, składa zapotrzebowanie na przejazd samochodem z określeniem konieczności przystosowania lub nie środka transportu do potrzeb osób z niepełnosprawnością w czasie nie krótszym niż 48 godzin przed terminem planowanej usługi, za pośrednictwem:

- numeru telefonu - 41 35 35 018;

- poprzez wysłanie wiadomości tekstowej sms - +48 660 470 441;

- poprzez wiadomość e-mail na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

- poprzez złożenie deklaracji chęci skorzystania z usługi w formie papierowej w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakowie, ul. Jana Sienieńskiego 19.

Przed złożeniem zamówienia należy zapoznać się z regulaminem. Przy pierwszym zamówieniu należy wypełnić deklarację uczestnictwa w projekcie oraz formularze. Przy każdym kolejnym zamówieniu należy wypełnić formularze. Po zakończeniu każdego przejazdu należy wypełnić ankietę. Osoba korzystająca ma prawo do reklamacji.

Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się poniżej.

Zgłoszeń można dokonywać w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00.

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Zakup autobusu do przewozu mieszkańców Gminy Raków

dofinansowanie budzet panstwa autobus 350

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2023 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 113 550,00 zł.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2023

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.