ges pixabay CC0

Województwo Świętokrzyskie wspólnie z Gminą Raków jest organizatorem „Wojewódzkiego konkursu na potrawę z gęsi kieleckiej – Smaki Gęsiny", który odbędzie się w dniu 12 listopada br. w Gimnazjum w Rakowie i skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z naszego województwa. Konkurs ma na celu promowanie i popularyzację walorów smakowych gęsiny, upowszechnianie gęsiny, jako produktu regionalnego, a także promocję bogactwa regionalnego dziedzictwa kulinarnego. Ważnym elementem konkursu jest budowanie więzi wśród lokalnej społeczności poprzez wspólne działania na rzecz rozwoju regionu.

Każda potrawa przygotowana przez uczestniczące w konkursie Koło Gospodyń Wiejskich musi zawierać przynajmniej jeden z 92 produktów regionalnych Województwa Świętokrzyskiego, wpisanych na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnicy otrzymają od organizatora zestaw bazowy produktów niezbędnych do przygotowania potrawy, którą w dowolny sposób mogą ubogacać własnymi składnikami dostępnymi w kuchni polskiej, wykazując się doświadczeniem kulinarnym i kunsztem kucharskim.

Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli regionalnych instytucji z branży rolniczej i samorządowej, tj. Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, Urzędu Gminy w Rakowie, Starostwa Powiatowego w Kielcach i Urzędu Marszałkowskiego oraz Stowarzyszenia „Gęś kielecka z tradycjami" dokona oceny 13 potraw przygotowanych przez uczestników. Konkursowe potrawy będzie można zdegustować podczas finału. Dodatkowo przewidziana jest degustacja gęsich żołądków przygotowana przez organizatora konkursu. Finałowi towarzyszyć będą występy lokalnych zespołów ludowych – Wincentowianie, Rakowskie Fijołecki, Życinianki, Chór Chorał oraz Kapela Łysogórska.


W załączeniu Regulamin Konkursu oraz Karta zgłoszeniowa

Załączniki:
Pobierz plik (karta_zgloszeniowa.doc)karta_zgloszeniowa.doc
Rozmiar: 0.04 MB | Pobrano: 214 razy
Pobierz plik (regulamin.pdf)regulamin.pdf
Rozmiar: 0.46 MB | Pobrano: 233 razy

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.