kosz
Z dniem 1 lipca 2013r. obowiązek odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości przejmuje w całości gmina Raków wraz z obowiązkiem podpisania umowy z uprawnionym przedsiębiorcą.
 

Dziś właściciel nieruchomości płaci wybranej przez siebie firmie. Od dnia 1 lipca 2013 roku obowiązkowo płacić będzie gminie, która przejmie odpady.
W rezultacie dotychczasowe umowy zawarte z właścicielami nieruchomości staną się zbędne. To, że zapłacimy gminie, nie oznacza jednak, iż automatycznie wygaśnie umowa z firmą aktualnie odbierającą od Nas odpady.

Nowelizacja ustawy śmieciowej nie reguluje wprost kwestii dalszego obowiązywania umów zawartych z firmami wywożącymi odpady ani sposobu ich rozwiązywania. Dlatego też  właściciele nieruchomości   muszą   wypowiedzieć umowę na odbiór odpadów komunalnych. Inaczej zapłacą podwójnie – i gminie, i przedsiębiorcy.

Umowa na odbiór odpadów komunalnych musi być rozwiązana ze skutkiem do 30 czerwca 2013 roku. W związku z tym zamieszczamy dla mieszkańców gminy Raków wzór wypowiedzenia umowy o świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych. 
 
 
Załączniki:
Pobierz plik (Wzor_wypowiedzenia_umowy.doc)Wzór wypowiedzenia umowy - odpady komunalne
Rozmiar: 0.01 MB | Pobrano: 1126 razy
Pobierz plik (Wzor_wypowiedzenia_umowy.odt)Wzór wypowiedzenia umowy - odpady komunalne
Rozmiar: 0.01 MB | Pobrano: 836 razy

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.