witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Kino Plenerowe w Gminie Raków

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w kinie plenerowym, które odbędzie się 25 sierpnia 2022 roku o godz. 19:30 na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie ul. Łagowska 25. W ramach wydarzenia wyświetlony zostanie film familijny pt. ,,W 80 dni dookoła świata"

Zapraszamy do udziału w tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027

Gmina Raków oraz Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" zapraszają mieszkańców do udziału w tworzeniu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027. Spotkanie dotyczące budowy LSR odbędzie się 13 września 2022 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Raków. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.

Awaria sieci wodociągowej USUNIĘTA!

Informujemy, że główna przyczyna awarii sieci wodociągowej została usunięta. Zbiorniki zaopatrujące poszczególne miejscowości w wodę są sukcesywnie napełniane. Za utrudnienia przepraszamy. 

Awaria sieci wodociągowej

Informujemy, że w dniu 08.08.2022 r. (poniedziałek) wystąpiła awaria sieci wodociągowej dla miejscowości: BardoCelinyChańczaDębnoDrogowle GłuchówGłuchów-LasyJamnoKorzennoLipinyMędrówPągowiecRadostówRakówRembówSmykówSzumskoSzumsko Kolonia Zalesie Trwają prace naprawcze. Przewidywany czas usunięcia awarii: dzisiaj w godzinach wieczornych.  Za utrudnienia przepraszamy. 

Pełne serce dla Bartoszka

Pełne serce nakrętek dla Bartoszka chorującego na SMA przekazaliśmy rodzinie chorującego chłopca. Dziękujemy wszystkim, którzy uzupełniają nasze serce nakrętkami i prosimy o jeszcze. Zachęcamy także do włączenia się w akcję zbierania pieniędzy na leczenie. Potrzeba zebrać ponad 10 mln zł w jak najkrótszym czasie! Szczegóły poniżej.

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Korzenno - Korzyna

Miejscowość: Korzenno 2 Nr telefonu: +48 505 051 815; +48 501 676 511 Strona www: www.korzyna.pl; www.korzyna.wczasywpolsce.pl Adres e-mail: korzyna@wczasywpolsce.pl   37-hektarowe gospodarstwo położone na malowniczej skarpie nad rzeką Czarną Staszowską, z plażą i kąpieliskiem. Ponad hektar stawów rybnych - karpie, okonie - łowimy je z roweru wodnego, kajaka, łodzi wędkarskiej. W rzece – raki i pstrągi. W gospodarstwie znajduje się sala na 48 osób oraz zadaszenie na 50 osób z miejscem do tańczenia. Organizowane są przyjęcia okolicznościowe, spotkania integracyjne, ogniska, kuligi. Dom wiejski drewniany z piecem chlebowym, a...

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XIII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2021 2126x827

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.