Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
Biogazownie
W  dniu 14 listopada br. w siedzibie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach wspólnie z Fundacją na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa organizowana jest konferencja pt.:” Biogazownie szansą dla rolnictwa i środowiska – ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna”.

Uczestnikami konferencji  będą mieszkańcy wsi, rolnicy, przedsiębiorcy,  przedstawiciele lokalnego i wojewódzkiego samorządu. Konferencja jest finansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarski Wodnej.

Celem konferencji jest między innymi przedstawienie uwarunkowań prawnych i ekonomicznych inwestycji biogazowych, prezentacja dobrych praktyk oraz rozpowszechnienie materiałów dydaktycznych stworzonych w ramach projektu, w tym publikacji "Biogazownie szansą dla rolnictwa i środowiska".

Wykłady poprowadzą wybitni specjaliści ds. OZE  oraz przedstawiciel MRiRW.

Udział w konferencji jest bezpłatny, zapewniamy materiały szkoleniowe, serwis kawowy i obiad.

Do dnia 12 listopada proszę o telefoniczne lub pisemne  potwierdzenie udziału. Osoba do kontaktu: Małgorzata Kucharska : e. mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub ekologia @sodr.pl lub tel 41 372 22 84 do 86

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.