Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

01

Dnia 7 maja w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbyły się eliminacje wojewódzkie do XXIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach. W finałowym przesłuchaniu zaprezentowało się 38 uczestników z naszego województwa. Występy odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa uczniów kl. I-III licząca 22 uczestników oraz grupa uczniów kl. IV-VI licząca 16 uczestników. W każdej z grup wiekowych odbyły się po dwa koncerty recytatorskie. W skład jury wchodziły następujące osoby: Barbara Kurek, Aleksandra Sarzyńska, Anna Paluch, Małgorzata Angielska, Hubert Guza.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. II - Antonina Zapart, Nikola Wojsa, Zuzanna Urbanowska, Jakub Opatowicz oraz uczennica kl. V B - Patrycja Wojsa.

Do konkursu krajowego zakwalifikowało się 4 uczniów z grupy kl. I-III oraz 5 uczniów z grupy kl. IV- VI. Wśród nominowanych jest uczennica naszej szkoły - Antonina Zapart, która wygłosiła dwa utwory poetyckie: „Myśli niedźwiedzia” Leszka Sulima Ciundziewickiego oraz „O Monisi strojnisi” Ewy Mleko. Trzeba zaznaczyć, że nasza szkoła już po raz siódmy będzie reprezentowana przez naszych uczniów na szczeblu krajowym.

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział i rodzicom za zaangażowanie, zaś nominowanej uczennicy – Antosi Zapart – gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim.

Anna Wojsa
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rakowie

{gallery}2019/kolejna_nominacja_do_konkursu_recytatorskiego/{/gallery}

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.