Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001


22 marca br. przedszkolaki z Rakowa z grup: „Orły” i „Raczki” uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu do przedszkola przybyli rodzice, dziadkowie, pani Maria Siudowska – emerytowana nauczycielka przedszkola, a także grupa „Smerfy” wraz ze swoją wychowawczynią, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”. Sala „Raczków” zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków i owadów, w których rolę wcieliły się również nasze maluszki. Dzieci piosenkami, tańcem i wierszem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, która nie chciała ustąpić miejsca wiośnie. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom.


Wioleta Banak
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rakowie

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.