Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001

Dzień wcześniej niż wynikałoby to z kalendarza, bo 07.03.2019r, członkowie 5 Szumskiej Drużyny Harcerskiej „Promień” mieli zaszczyt gościć swoje mamy w związku z przypadającym w dniu 08.03 Dniem Kobiet. Organizatorem wydarzenia była p. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szumsku a zarazem drużynowa – Aneta Stępień- Bochenek.

Po oficjalnym przywitaniu drużynowa złożyła wszystkim paniom okolicznościowe życzenia. Na gości czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz musztry w wykonaniu harcerzy, która, jak wiadomo jest jednym z elementów zbiorek harcerskich i stanowi oprawę uroczystości harcerskich. Atmosferę spotkania umilały śpiewy harcerskie.

Na zakończenie spotkania wszystkim przybyłym paniom oraz „małym kobietom”- wręczono upominki w postaci kwiatów oraz przekazano „ Iskierkę przyjaźni”.

 

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.