Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001


9 listopada 2018r. w Przedszkolu w Rakowie odbyło się pasowanie na przedszkolaka dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły edukację. Na uroczystości gościliśmy W-ce Wójt Gminy Raków Jadwigę Milewicz oraz Agatę Wach reprezentującą dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Rakowie Bożenę Suchojad, rodziców oraz starszych przedszkolaków z wychowawczynią, Pięciolatki powitały swoich nowych kolegów piosenką.

W związku z 100 rocznicą Niepodległości naszego kraju wydarzenie miało charakter patriotyczny, a maluchy przed pasowaniem musiały wykazać się wiedzą o swojej ojczyźnie w wierszach i piosenkach. Oddział I, do którego uczęszczają najmłodsze dzieci – trzylatki, z okazji zapisania się do przedszkola w jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę wolności otrzymały nazwę grupy „Orły”. Nowymi przedszkolakami zostało zatem trzynaście „Orłów”, czworo dzieci z grupy „Raczki” (czterolatki) oraz troje z grupy „Smerfy” (pięciolatki). Przedszkolaków do pasowania przygotowały pp. Mirosława Foryś – wychowawczyni „Orłów” oraz Wioleta Banak – wychowawczyni „Raczków”.

Mirosława Foryś

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.