Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

01

W dniu 10-06-2016r. w Bielinach nasi piłkarze oraz dziewczęta w piłce siatkowej zmierzyły się z siedmioma reprezentacjami gmin. Na pierwszy ogień poszli chłopcy w pierwszym meczu zmierzyli się z reprezentacją Rudek remisując  0:0 w następnym spotkaniu nasi gimnazjaliści pokonali reprezentację trzecich klas z Łagowa 1:0 aby w trzecim spotkaniu pokonać mocną drużynę z Bielin 3:0.

01

W dniu 03-06-2016r. wzięliśmy udział w turnieju piłki nożnej zorganizowanego przez zespół szkół ekonomicznych im. Kopernika w Kielcach. Uczestniczyło pięć drużyn. Nasi gimnazjaliści w pierwszym meczu zmierzyli się z Gimnazjum nr 11 wygrywając zdecydowanie 9:0. W drugim spotkaniu ulegli 0:1 aby w trzecim zwyciężyć 1:0 i z najmocniejszą drużyną wygrać zdecydowanie 2:0.

01

W dniu 20-05-2016r. w Bodzentynie w pierwszym meczu zagrali Bodzentyn kontra Wola Jachowa wynik 2:0 dla Bodzentyna drugie spotkanie Bodzentyn konta Raków po doskonałej grze obrony wygraliśmy 0:2. Następne spotkanie Raków – Wola Jachowa 1:1  i w ten sposób awansowaliśmy do finału wojewódzkiego rozgrywanego w Chęcinach.

01

16 marca 2016 roku odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Raków w piłce nożnej halowej. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: dwie z Gimnazjum w Łagowie, jedna z Gimnazjum w Szydłowie i trzy z Gimnazjum w Rakowie. Rozgrywki sportowe obserwowała  pani Wójt Gminy Raków - Alina Siwonia oraz Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie. Po zaciętych pojedynkach zespoły piłkarskie zajęły następujące miejsca:
I miejsce - Gimnazjum w Rakowie 1 grupa
II miejsce - Gimnazjum w Rakowie 2 grupa
III miejsce - Gimnazjum w Łagowie 1 grupa
IV miejsce - Gimnazjum w Łagowie 2 grupa
V miejsce - Gimnazjum w Rakowie 3 grupa
VI miejsce - Gimnazjum w Szydłowie

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.