Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków
Stulecie Odzyskania Niepodleglości

Najnowsze wydarzenia i informacje

WYKAZ NR 6/2018 NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO ODDANIA W UŻYCZENIE W TRYBIE BEZPRZETARGOWYM

Wójt Gminy Raków działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 ze zm) informuje o wywieszeniu w dniach od 11.12.2018 r. do 2.01.2019 r., w Urzędzie Gminy Raków, ul. Ogrodowa 1, wykazu Nr 6/2018 nieruchomości przeznaczonych do oddania w użyczenie w trybie bezprzetargowym, położonych w Gminie Raków w miejscowości Raków. Wykaz został wywieszony na tablicy ogłoszeń, umieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Raków...

Mikołajki w świetlicy wiejskiej w Celinach

W dniu 08.12.2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Celinach już po raz kolejny, odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci. Organizatorem spotkania był radny Gminy Raków Stanisław Gratka wraz z KGW Celiny.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 42/2018 - Oblodzenie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/ 1Obszar: województwo świętokrzyskie, powiat kieleckiWażność: od godz. 22:00 dnia 11.12.2018 do godz. 09:00 dnia 12.12.2018Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C.Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 75%

…i woda popłynęła

Urząd Gminy w Rakowie informuje, iż prace przy budowie wodociągu w miejscowości Bardo zostały ukończone. Realizowana przez Gminę operacja: Budowa wodociągu Bardo, prowadziła do osiągnięcia celu szczegółowego dla poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej architektury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii: tj. wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

VIII edycja Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

Mają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: zaangażowanie społeczne, patriotyzm i bohaterstwo. Uhonorujmy ludzi wyjątkowych, bezinteresownie pracujących dla dobra wspólnoty. Kandydatów do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” można zgłaszać do 16 grudnia. Nagrodę, która przyznawana jest od siedmiu lat, ustanowiło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dostęp do wszystkich aktualności