Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków
Stulecie Odzyskania Niepodleglości

Najnowsze wydarzenia i informacje

Nowe zasady funkcjonowania kół gospodyń wiejskich

Spotkanie z przedstawicielkami (i przedstawicielami) kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Raków odbyło się 12 grudnia 2018 r. w budynku OSP w Rakowie. W spotkaniu, którego gospodarzem był Damian Szpak - wójt gminy Raków gośćmi-prelegentami byli: Tomasz Dulny - kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Dorota Zychowicz - Biuro Powiatowe ARiMR oraz Małgorzata Orłowska-Masternak i Alicja Śmiech - Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

LGD Białe Ługi - Informacja nt. możliwości wynajmu lokalu w Staszowie przy ul. Sudeckiej 9

Lokalna Grupa Działa "Białe Ługi" posiada do wynajęcia lokal o powierzchni 177m2 w Staszowie. Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.bialelugi.eu/content/informacja-nt-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-wynajmu-lokalu-w-staszowie-przy-ul-sudeckiej-9oraz w załączniku.

WYKAZ NR 6/2018 NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO ODDANIA W UŻYCZENIE W TRYBIE BEZPRZETARGOWYM

Wójt Gminy Raków działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 ze zm) informuje o wywieszeniu w dniach od 11.12.2018 r. do 2.01.2019 r., w Urzędzie Gminy Raków, ul. Ogrodowa 1, wykazu Nr 6/2018 nieruchomości przeznaczonych do oddania w użyczenie w trybie bezprzetargowym, położonych w Gminie Raków w miejscowości Raków. Wykaz został wywieszony na tablicy ogłoszeń, umieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Raków...

Mikołajki w świetlicy wiejskiej w Celinach

W dniu 08.12.2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Celinach już po raz kolejny, odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci. Organizatorem spotkania był radny Gminy Raków Stanisław Gratka wraz z KGW Celiny.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 42/2018 - Oblodzenie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/ 1Obszar: województwo świętokrzyskie, powiat kieleckiWażność: od godz. 22:00 dnia 11.12.2018 do godz. 09:00 dnia 12.12.2018Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C.Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 75%

Dostęp do wszystkich aktualności

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.