Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków
Stulecie Odzyskania Niepodleglości

Najnowsze wydarzenia i informacje

Konkurs "Eko – ozdoba Bożonarodzeniowa"

Konkurs "Eko – ozdoba Bożonarodzeniowa", organizowany przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie oraz Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczona odpowiedzialnością. Konkurs jest skierowany do uczniów z klas I-III Szkół Podstawowych z gmin należących do Spółki.

Pasowanie w Przedszkolu w Rakowie

9 listopada 2018r. w Przedszkolu w Rakowie odbyło się pasowanie na przedszkolaka dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły edukację. Na uroczystości gościliśmy W-ce Wójt Gminy Raków Jadwigę Milewicz oraz Agatę Wach reprezentującą dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Rakowie Bożenę Suchojad, rodziców oraz starszych przedszkolaków z wychowawczynią, Pięciolatki powitały swoich nowych kolegów piosenką.

PROGRAM DLA SOŁECTW – ZREALIZOWANY!

Na początku czerwca bieżącego roku został przez zarząd powiatu w Kielcach ogłoszony pilotażowy konkurs pn „ Program dla sołectw”. Starostwo Powiatowe w Kielcach dało szansę każdemu sołectwu sięgnąć po dotacje dzięki którym poziom życia lokalnej społeczności mógł wzrosnąć. W ramach konkursu gminy składały wnioski o pomoc dla poszczególnych sołectw, które w pierwszej kolejności podlegały ocenie formalnej dokonywanej przez Zespół ds. Współpracy i Rozwoju Gospodarczego Powiatu, a następnie ocenie merytorycznej dokonywanej przez Komisję Konkursową. Ostatecznie komisja postanowiła nagrodzić 55 najciekawszych inicjatyw...

Kurs weryfikacyjny z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP)

Szanowni Państwo, Związek OSP RP organizuje kurs weryfikacyjny z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP).Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły kurs KPP, uzyskały tytuł ratownika KPP, ale upłynął im 3-letni okres ważności uprawnień.

Jeszcze Polska nie zginęła!

100 lat w życiu człowieka to niemal nieosiągalny okres czasu, 100 lat w historii państwa to zaledwie ułamek jego dziejów. Właśnie tę okrągłą rocznicę odrodzenia Polski na mapach świata po 123 latach niewoli, uczciliśmy 11 listopada 2018 r. Przewodniczący Rady Gminy Raków – Jerzy Nowak, Proboszcz Parafii Raków – ks. Paweł Mackiewicz oraz zespół „Rakowskie Fijołecki” pod kierunkiem Magdaleny Wojsa i Justyny Piotrowicz przygotowali uroczystość uczczenia 100-Lecia Odzyskania Niepodległości.

Dostęp do wszystkich aktualności