Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis Gminy Raków korzysta z plików "cookies". Użytkownik serwisu może zmienić w swojej przeglądarce internetowej ustawienia "cookies" tak, aby pliki te nie były używane. Brak zmiany ustawień przeglądarki będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików "cookies" pochodzących z niniejszego serwisu. Akceptuję warunki
 

plac podatki tam gdzie mieszkasz

A+ A A-

Nic nie zdziałasz dla świata, gdy na każdym kroku kobiety brak przy twoim boku

  • Kategoria: Aktualności
  • Sławomir Stanek
  • Odsłony: 782

 02 450

„Kobiety w gminie Raków – naszej gminie, są wyjątkowe, nietuzinkowe, dobre, oddane, serdeczne, mądre, kreatywne, życzliwe i piękne. Te cechy sprawiają, że jesteście Panie architektami Waszych gniazd rodzinnych, do których lgną najbliżsi. Znajdują tam miłość, rodzinne ciepło, spokój i poczucie bezpieczeństwa, tak każdemu potrzebne.

Nie szczędzicie czasu i sił, które trzeba dzielić między ogrom różnych obowiązków. W codziennym zamęcie i biegu potraficie znaleźć czas dla dzieci, rodziny, pracy zawodowej i jeszcze coś uszczknąć na działalność społeczną. Działalność, która pozwala czerpać radość z kawałka serca oddanego innym, oddanego tradycji, kulturze – po prostu swojej małej Ojczyźnie.

Ogromnie doceniam ten codzienny kobiecy trud, ten wysiłek, zaangażowanie, tę ambicję, która sprawia, że świat wokół staje się lepszy, bardziej przyjazny.

Moje drogie Panie sprawdzacie się znakomicie w swoich rolach i w swoich staraniach. Jesteście dla mnie, jako gospodarza gminy Raków ogromnym wsparciem i powodem do wielkiej dumy. To Wam powierzam najtrudniejsze zadania i zawsze mam pewność ich skutecznej realizacji.

Nadal pięknie proszę Was o współpracę i dalsze wsparcie, bo wiem, że to co razem robimy ma wielki sens. Razem wzmacniamy lokalne społeczności, budzimy do życia zapomniane piękne tradycje i zwyczaje, odtwarzamy chlubne dzieje, budujemy naszą tożsamość, pewniej patrzymy w przyszłość.

Dzisiejszy wieczór służy temu, abym wspólnie z radnymi naszej gminy mogła Wam drogie Panie pięknie podziękować. Chcę także, abyście miały świadomość, że stanowicie w tej gminie wielką wartość. Jestem wam wielce zobowiązana.

Mam wiele szacunku dla Waszego oddania, trudu i poświęcenia.

Życzę Szanownym Paniom aby ten wieczór sprawił Wam radość, rozwiał smutki, dodał sił i wiary we własne możliwości. Nich służy Wam zdrowie i spełniają się Wasze marzenia. Wszystkiego najlepszego."

Tymi słowami i życzeniami Pani Wójt Alina Siwonia powitała przybyłe kobiety w dniu 11 marca na uroczyste obchody Dnia Kobiet, które odbyły się w budynku gimnazjum. Były wśród nich przedstawicielki kobiet zarządzających i pracujących w różnych instytucjach, placówkach oświatowych,  kulturalnych ,zdrowia, urzędów,  stowarzyszeń, gospodarstw agroturystycznych, kół gospodyń wiejskich, a także radne i sołtyski naszej gminy.

Do życzeń dołączyli się Panowie Radni z Przewodniczącym Jerzy Nowakiem, księża Paweł Mackiewicz i Mirosław Dołowy oraz radny powiatu Pan Stanisław Rękas wraz z  Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Panem Pawłem Gratką, który również złożył wszystkim kobietom życzenia od Pana Marszałka Adama Jarubasa, Członka Zarządu Pana Piotra Żołądka oraz Starosty Pana Michała Godowskiego.

Część artystyczną rozpoczął rodzimy, dziecięcy zespół ludowo -  folklorystyczny pod kierownictwem Pani Magdaleny Wojsy.

Następnie wystąpił Pan Adam Ochwanowski -  kielecki poeta, członek kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich, działacz i animator kultury, regionalista.

Kolejne występy zapewniły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Ociesęk i Życin.

Odbyło się również losowanie 15 voucherów do Hotelu „Chańcza" na zabiegi kosmetyczne. Nagrody zostały ufundowane przez przedsiębiorców, działających na terenie gminy:  Panów Zbigniewa Zielińskiego, Macieja Grzejszczyka i Krzysztofa Dychały.

Każda z Pań, w formie pamiątki, otrzymała wydrukowany wiersz o tematyce kobiecej z dorobku polskich poetów .

Na zakończenie Panie zostały zaproszone na poczęstunek, który został przygotowany przez niezawodne Panie z Gimnazjum, Szkoły Podstawowej w Rakowie , Szkoły Podstawowej w Ociesękach i Szkoły Podstawowej z Szumska.

Wieczór, jak zwykle w kobiecym gronie, przebiegł w  miłej, serdecznej atmosferze.

Krystyna Jóźwik

 

  1. BIP
  2. e-Urząd

oze pixabay CC0 logo 250

projekt dziedzictwo kultura i przyroda

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego gminy Raków - online

mpzp rakow gugik

Information about Raków

flaga GB

Film promujący Raków

 film promujacy Raków

500 plus 500

przewodnik po gminie rakow
green velo
 
przekierowanie na stronę Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
 
Obrona Cywilna Kraju
obrona cywilna kraju logo
 
log wfosigw PGN

 Wysokość dofinansowania: 80% kosztów kwalifikowanych.

Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Raków
  wfosigw        nfosigw m
Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 6 361,74 zł
oraz  z NFOŚiGW w Warszawie w wysokości 9 088,20 zł
"Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków"
log wfosigw PGN

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

 
comenius
Rakowskie Aktualności Kwartalne
rakowskie aktualnosci kwartalne
"Artystyczna integracja"
001
 

Banner STMiG2017

 450 lecie lokacji Rakowa 200 

Segregujmy odpady
(zasady segregacji)
smieci m

program rewitalizacji gminy rakow