Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków
Stulecie Odzyskania Niepodleglości

Najnowsze wydarzenia i informacje

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 42/2018 - Oblodzenie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/ 1Obszar: województwo świętokrzyskie, powiat kieleckiWażność: od godz. 22:00 dnia 11.12.2018 do godz. 09:00 dnia 12.12.2018Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C.Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 75%

…i woda popłynęła

Urząd Gminy w Rakowie informuje, iż prace przy budowie wodociągu w miejscowości Bardo zostały ukończone. Realizowana przez Gminę operacja: Budowa wodociągu Bardo, prowadziła do osiągnięcia celu szczegółowego dla poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej architektury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii: tj. wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

VIII edycja Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

Mają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: zaangażowanie społeczne, patriotyzm i bohaterstwo. Uhonorujmy ludzi wyjątkowych, bezinteresownie pracujących dla dobra wspólnoty. Kandydatów do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” można zgłaszać do 16 grudnia. Nagrodę, która przyznawana jest od siedmiu lat, ustanowiło Muzeum Powstania Warszawskiego.

LOKALNE CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w Staszowie

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości rozpoczyna działalność w Staszowie. LCWP powstało w ramach projektu pn. „Kreator Przedsiębiorczości” Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi”, dofinansowanego ze środków programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Oficjalne otwarcie Centrum zaplanowano na styczeń 2019r.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41/2018 - Oblodzenie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/ 1Obszar: województwo świętokrzyskie, powiat kieleckiWażność: od godz. 22:00 dnia 10.12.2018 do godz. 09:00 dnia 11.12.2018Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -1°C.Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 85%

Dostęp do wszystkich aktualności